Březen 2009

Ptáčci na našem balkoně (březen 2009)

1. března 2009 v 13:06 | Oplatkovi |  Ptáčci
Chtěli jsme se podělit o několik fotografií zahradních ptáčků, kteří nás navštěvují na balkoně v Ostravě - Porubě v 5. poschodí 11ti poschoďového paneláku.
Ani nechápeme, jak nás v té záplavě mnoha oken najdou, ale přesto tu máme řadu pravidelných návštěvníků.
Fotografie nejsou dokonalé, ptáčci nechtějí posedět, ani není čas na trvalé pozorování, přesto se někdy podaří alespoň trochu slušnější obrázek. Ale podle nás nikdy žádná fotografie nenahradí malířovu kresbu.

Nakonec jsme vytáhli starou rodinnou relikvii po rodičích z období 2. světové války- knížku Ptáci s kouzelnými obrázky Karla Svolinského. A kupodivu, řada vlastností ptáků, jak byly popsány před 60 lety, stále platí.
Brhlík chodí hlavou dolů, kos je až trochu přidrzlý, ale stejně se nás bojí. Ale kosové mezi sebou jsou udatnými bojovníky a perou se a vyhánějí o život, dokonce sváději vzdušné bitvy, ani nechápeme proč, potravy u nás mají dost.

Toto je náš vůbec první pokus o blog. Těšíme se, že přidáme pár fotografií, ale tvorba blogu pro nováčka není triviální záležitostí, jak se nás snaží autoři návrhu stránky blogu přesvědčit. Asi jsme hloupí, ale zatím nám to moc nejde a naše stránka vypadá spíše tak, jak to vyšlo nebo samo chtělo, ale rozhodně není dle našich představ... Snad se to časem poddá... Uvidíme!


A stejný ptáček v mistrovském podání Karla Svolinského na známce z roku 1959